Praca w korporacji

Praca w korporacji międzynarodowej – na czym polega i jakie warunki należy spełnić, aby ją dostać?

Praca w korporacji międzynarodowej to marzenie wielu osób. Taka posada cieszy się dobrą opinią, a co ważniejsze, niesie za sobą dobre zarobki. Na czym polega praca w korporacji? Zwykle codziennie wykonuje się te same obowiązki, co może być też nużące, ale za to w wielu korporacjach można szybko awansować. Czy do pracy w korporacji międzynarodowej trzeba znać język obcy? Jak przetrwać w korporacji i odnieść sukces zawodowy? Zaraz to omówimy.

Korporacja – definicja

Korporacja wedle definicji to rodzaj organizacji społecznej, której członkowie są istotnym elementem. A więc definicja korporacji mówi jasno, że bez członków (korporantów) taka organizacja nie istnieje. Można też powiedzieć, że w definicji korporacji zawarte są procedury i relacje. Każda praca w międzynarodowej korporacji opiera się na przestrzeganiu procedur ustalonych odgórnie. Na ich podstawie wykonuje się obowiązki pracownicze.

W Polsce korporacje kojarzą się też z wielkimi firmami, z dużymi biurowcami i ogromną liczbą pracowników. Mianem korporacji określa się też, co do zasady, firmy z kapitałem zagranicznym. Wszystkie filie zarządzane są w taki sam sposób, wedle ustalonych procedur. Jak więc przetrwać w korporacji?

Praca w korporacji – czy trzeba znać języki obce?

Na czym polega praca w korporacji? Przede wszystkim na wykonywaniu powierzonych zadań wedle ustalonych procedur. Ale czy skoro pracujemy w firmie międzynarodowej to musimy znać języki obce w biznesie?

I tak, i nie. Jednak trzeba przyzwyczaić się do tego, że języki obce w biznesie, jak choćby angielski czy niemiecki są powszechne i prawie każda osoba pracująca w korporacji je zna. Z drugiej zaś strony można zapisać się do szkoły języków obcych, jak na przykład tej w Poznaniu http://www.alfadirect.pl/, aby nauczyć się nowego języka. A często same korporacje finansują naukę języków obcych w biznesie dla swoich pracowników w ramach cotygodniowych szkoleń po pracy. Oczywiście warto zapisać się samemu wcześniej do szkoły języków obcych, bo znajomość języka angielskiego jest już standardem. Warto nawet zapisać się do szkoły języków obcych, aby uczyć się mniej powszechnego języka jak: niderlandzki, fiński, czy nawet węgierski, jeśli nasza korporacja z tymi krajami współpracuje, będzie to dla nas atut.

Na czym polega praca w korporacji?

Praca w korporacji międzynarodowej
Źródło: Pixabay.com

Tutaj przede wszystkim znana jest metoda pracy: procedury i procedury. Jednak dokładnie to nad czym będziemy pracować to już kwestia tego, czym zajmuje się korporacja. Zatem na czym polega praca w korporacji, będzie zależało, do jakiej składamy podanie o pracę. Niektóre korporacje zajmują się ubezpieczeniami, inne świadczeniem usług doradczych, a jeszcze inne powiązane są z globalnymi koncernami produkującymi elektronikę. Jak w każdej firmie praca w korporacji ma zalety i wady.

O pracę można ubiegać się w różnych działach. Praca w korporacji zarobki daje przez to różne. Osoby, które dopiero zaczynają, mogą liczyć na pensję nieco wyższą od minimalnej krajowej, ale już po awansie praca w korporacji zarobki może nam przynosić rzędu kilku tysięcy złotych na miesiąc. A do tego należy jeszcze doliczyć różne premie uznaniowe, które przyznawane są za wykonanie planu. Dlatego też praca w korporacji, przez zarobki na wysokim poziomie, jest bardzo kusząca.

Praca w korporacji – zalety i wady

Nie da się ukryć, że wiele osób zastanawia się, jak przetrwać w korporacji, aby z szeregowego pracownika, często nazywanego też juniorem, awansować. Ważna jest systematyczność i wykonywanie ściśle powierzonych obowiązków. Dlatego też praca w korporacji może mieć zalety i wady. Jeśli ktoś nie lubi powtarzalności, to taka praca będzie dla niego nudna. Oczywiście są też działy kreatywne, w których można realizować swoje wizje. Jednakże większość osób ma bardzo powtarzalne obowiązki. Można jednak powiedzieć, że praca w korporacji zalety i wady ma równoważne. Co prawda, nasza praca będzie monotonna, ale da nam wysokie zarobki. Warto więc spróbować, zwłaszcza, że praca w międzynarodowej firmie zawsze jest ciekawa i pozawala na rozwój.

O autorze:
Natasza Miszczuk – Ekonomista z wykształcenia,
copywriter z zamiłowania. Influencer urodowy z wiedzą na każdy temat.

 

Źródło:

  • https://interviewme.pl/blog/praca-w-korporacji.

One comment

  1. Podziwiam pracujących w korpo. Owszem, wiem że pieniążki w miarę sensowne, ale moja przyjaciółka mówi, że to taki wyścig szczurów, że niekiedy trudno nadążyć… Nie wiem zatem, czy gra warta świeczki,

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *