Tworzenie kampanii marketingowej

Kampania marketingowa – krok po kroku

Jak zrobić kampanię reklamową? Czy opracować ją samodzielnie czy skorzystać z pomocy specjalistów? Poznaj wskazówki i dowiedz się, na co zwrócić uwagę tworząc kampanię marketingową krok po kroku!

Czym jest kampania marketingowa?

Kampanię marketingową możemy rozumieć jako działania marketingowe, które mają jasno sprecyzowany cel i są prowadzone w określonym przedziale czasowym. Zwykle nie zawiera ona tylko jednego typu działań, lecz odnosi się do różnych kanałów komunikacyjnych i przybiera różną formę – po to, by zrealizować jak najskuteczniej obrany cel. Aby działania były efektywne, muszą być przemyślane, a kampania reklamowa opracowana tak, by docierała do określonych grup odbiorców.

Jak zaplanować kampanię reklamową krok po kroku?

Jeśli planujesz kampanię marketingową, to z całą pewnością masz jakiś cel i powód. Może to być na przykład nowa usługa czy słabe zainteresowanie produktem X, który chcesz wypromować. W celu opracowania kampanii należy ustalić do kogo i kiedy masz zamiar dotrzeć ze swoimi działaniami, a także określić, jak możesz to zrobić. Tutaj ważne jest wskazanie kanałów (np. mailing, social media, portale branżowe, banery, reklama w telewizji, artykuły w gazetach) i narzędzi (np. reklama wideo, webinar, artykuł sponsorowany, konkurs) komunikacji. Nie należy też zapominać o tym, gdzie ma trafiać ruch i jaki przynieść efekt – np. sprzedaż produktu, budowanie rozpoznawalności firmy, zwiększenie ilości obserwujących na kanałach social media, więcej zapisów na usługi. Gdy masz już te kwestie ustalone, pora wskazać, ile to ma kosztować i kto ma to zrobić.

Więcej informacji o planowaniu kampanii reklamowych znajdziesz na stronie: https://adnext.pl/.

Kampania reklamowa – na własną rękę czy z pomocą ekspertów?

Na pewno decyzja o tym, kto zajmie się kampanią reklamową, będzie miała przełożenie na budżet, jaki będzie niezbędny do prowadzenia działań. W przypadku małych, raczkujących firm, gdy budżet jest ograniczony, dobrym rozwiązaniem może być kreowanie kampanii na własną rękę – szczególnie tych o zasięgu lokalnym. Jeśli jednak twoim celem jest dotarcie do jak największej ilości odbiorców i zbudowanie silnej pozycji marki na ogólnopolską lub nawet większą skalę, najlepszym wyborem będzie dom mediowy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *