kolorowe blaszane magazyny

Czym wyróżniają się magazyny samoobsługowe?

Rynek magazynowy w Polsce rozwija się bardzo dynamicznie. Największy udział w nim mają tradycyjne magazyny, ale na znaczeniu stale zyskują magazyny samoobsługowe – na ich wynajęcie decyduje się coraz więcej firm i osób prywatnych.

Czym jest magazyn samoobsługowy?

Magazyn samoobsługowy to specjalny boks znajdujący się w większym obiekcie przystosowanym do wynajmu powierzchni magazynowych. Można go wynająć na dowolny okres, również na krótki termin, np. firma Kangu Self Storage oferuje umowy najmu z minimalnym okresem wynoszącym 7 dni. W wielu przypadkach dostępne są udogodnienia np. w postaci wózków koszowych lub paletowych. Klienci mają prawo korzystać z wynajmowanych magazynów o dowolnej porze przez wszystkie dni tygodnia. Boksy zabezpieczane są kłódkami bądź kartami lub kodami dostępu.

Powierzchnia na miarę konkretnych potrzeb

Magazyny samoobsługowe często są nazywane mini przechowalniami. Jedną z rzeczy, która odróżnia je od magazynu tradycyjnego, jest nieduża powierzchnia. W ofercie firm świadczących usługę self storage znajdują się boksy o powierzchni już od 1 m kw. Każda z tych firm wynajmuje je na własnych zasadach, dlatego zawsze należy sprawdzić, co konkretnie one proponują. Dla osób prywatnych magazyn służy jako przechowalnia dla rzeczy osobistego użytku, pamiątek i sprzętu sportowego. Z kolei klienci biznesowi trzymają tu głównie dokumenty oraz nadwyżki towarów.

Atrakcyjne ceny

Średnio 100 zł netto za miesiąc trzeba zapłacić za wynajęcie boksu o powierzchni 1 m kw. w miastach takich jak Poznań, Szczecin czy Wrocław. Magazyny są wynajmowane w cenach uzależnionych od lokalizacji i wielkości boksu oraz od czasu trwania umowy najmu. Najdroższa jest Warszawa, gdzie średnia stawka to 80-130 zł. Jak więc widać, opłaty nie są wysokie – stosowną kwotę da się bez problemu wygospodarować w budżecie domowym lub firmowym.

Uproszczone formalności

Firmy oferujące samoobsługowe magazyny na wynajem dbają o maksymalne uproszczenie formalności. Załatwia się je od ręki w biurze obsługi klienta bez konieczności wcześniejszej rezerwacji boksu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *