Kobieta w biurze

Czy opłaca się wynająć biuro w Warszawie na Pradze Północ?

Warszawa to najważniejszy punkt na biznesowej mapie Polski. Wiele firm decyduje się na ulokowanie siedziby w stolicy, ponieważ podnosi to ich prestiż oraz służy pozyskiwaniu klientów i kontrahentów.

Biura na wynajem w Warszawie – nie tylko Śródmieście i Mokotów

Biura na wynajem w stolicy kojarzą się często z dwoma najatrakcyjniejszymi lokalizacjami, a mianowicie ze Śródmieściem i Mokotowem. Dzielnice te dysponują łącznie ponad 2,5 mln m kw. powierzchni biurowych (zasoby powierzchni biurowych w całej Warszawie wynoszą ok. 5,5 mln m kw.). Znalezienie odpowiedniego biura nie jest tu proste z uwagi na ogromny popyt i wysokie stawki, dlatego coraz większą popularnością cieszą się inne dzielnice, w tym Praga Północ.

Praga Północ – atrakcyjne ceny najmu

Cena najmu to jedna z kluczowych przesłanek wpływających na decyzję o wynajęciu biura. Warszawa Praga Północ jest tańsza niż Śródmieście czy Mokotów, a to ma niemałe znaczenie w szczególności dla firm ze skromniejszym budżetem. Przy tej okazji warto nadmienić, że jeśli chodzi o stawki najmu biur, Warszawa prezentuje się bardzo korzystnie na tle innych stolic europejskich. O ile w Warszawie średnia cena wynosi ok. 23 euro za 1 m kw., o tyle w Paryżu jest to ok. 70 euro, a w Londynie ponad 100 euro. Na Pradze Północ jest to natomiast 11-18 euro.

Praga Północ – modna dzielnica z potencjałem

Praga Północ należy do grona warszawskich dzielnic, które w ciągu ostatnich kilkunastu lat zmieniły się nie do poznania. Obecnie Praga Północ to bardzo modna dzielnica stanowiąca doskonałe połączenie tradycji z nowoczesnością. Deweloperzy realizują tu coraz więcej inwestycji nie tylko z obszaru budownictwa mieszkaniowego, ale również nieruchomości o komercyjnym przeznaczeniu. Rozwojowi dzielnicy sprzyjają dobre połączenia komunikacyjne z pozostałymi częściami miasta.

Różne formy najmu

Powierzchnie biurowe na Pradze Północ odpowiadają potrzebom różnych najemców. Umowa najmu może mieć nie tylko tradycyjną formę – da się ją zawrzeć także na krótki czas.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *